Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców, ośrodkiem edukacji, którego zadaniem jest służenie realizacji programu nauczania i wychowania oraz przygotowanie uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji.

Biblioteka bierze udział w pełnieniu podstawowych funkcji szkoły w stosunku do uczniów: kształcącej, wychowawczej, opiekuńczej, kulturalnej. Głównym celem pracy jest przygotowanie uczniów do samokształcenia w dalszych etapach edukacyjnych.

Godziny pracy biblioteki:

Poniedziałki  7:30- 15:45
Wtorki  7:30- 15:45
Środy  7:30 - 15:30
Czwartki 7:30- 15:30
Piątki 7:30- 14:30

Zapraszamy...

Pani Beata i pani Agnieszka

im.  Tadeusza Kościuszki

w NOWYM TOMYŚLU

W naszej bibliotece obowiązuje   KODEKS UŚMIECHU

Każdy biblik wchodząc do biblioteki mówi ,,dzień dobry’’, a wychodząc  ,,do widzenia’’.
                                                            Każdy biblik codziennie radośnie się uśmiecha.
                                                            Mazgajenie i marudzenie surowo zabronione.
                                                            Każdy biblik powinien pomagać dzieciom niepełnosprawnym.
                                                            Bibliki często używają magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.
                                                            Bibliki nie rozmawiają i nie przeszkadzają innym.
                                                            Każdy biblik słucha dorosłych, a zwłaszcza rodziców i nauczycieli.
                                                            Bibliki szanują książki i czasopisma.
                                                            Bibliki dbają o swój wygląd - mają uczesane włosy, czyste ubranie, czyste ręce.
                                                            Bibliki szanują nauczycieli i kolegów.
                                                            Bibliki często odwiedzają bibliotekę.
                                                            Bibliki nie jedzą i nie piją w bibliotece.

Biblioteka ogłasza

1. Konkursu na dzienniczek lektur  „Czytam i notuję”.

Zapraszamy uczniów klas III, IV, V, VI  do wzięcia udziału w konkursie na dzienniczek lektur, którego rozstrzygnięcie nastąpi na początku maja 2016 r. Zachęcamy Rodziców do dopingowania swoich pociech do systematycznego uzupełniania dzienniczka i sprawdzenia poprawności napisanych informacji o książkach. Więcej informacji  >>

2. Konkurs „Chochlik książkowy”. Adresowany do uczniów klas III, IV, V, VI.  Więcej informacji  >>

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach i dobrej zabawie!

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z BAJKAMI >>

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH >>